O NAS

Prezes Zarządu
Anna Babczyńska

Prezes Zarządu Anna Babczyńska

Ania wyznaje zasadę, że to co dajesz drugiemu człowiekowi zawsze do Ciebie wraca. Właśnie dlatego stara się postępować zgodnie z ideą traktuj tak innych jak sam chcesz być traktowany. Szacunek do istoty ludzkiej doprowadził ją do Śląskiej Fundacji Pomocy Głuchniewidomym.

Nie znosi próżni – zawsze jest coś fajnego do zrobienia, czegoś nowego można się nauczyć, znaleźć jakieś nowe wyzwania. Jest energicznie pozytywna i optymistycznie nastawiona do życia. Zawsze wierzy, że będzie dobrze i dlatego życie traktuje na wesoło. Uważa, że uśmiech jest uniwersalnym językiem zrozumiałym przez wszystkich i wszędzie.

Nie cierpi się nudzić. Kocha książki, teatr i wszystkie sierściuchy. Nie znosi głupoty, egoizmu i cwaniactwa.

Wiceprezes Zarządu
Karolina Rogowska

Wiceprezes zarządu Karolina Rogowska

Karolina pierwszy kontakt z osobą niesłyszącą miała już w przedszkolu – jej najlepszy przyjaciel był niesłyszący. Widziała już wówczas z jakimi trudnościami zmagają się osoby niesłyszące, ponadto zawsze interesowało ją co miga tłumacz języka migowego w wiadomościach TVP 😉
I tak niemalże 20 lat później zaczęła się uczyć tego niezwykle ciekawego języka.

Poszukując kolejnych znajomości wśród osób Głuchych, natrafiła na osoby z jednoczesną dysfunkcją wzroku i słuchu i tak zaczęła się jej przygoda z osobami Głuchoniewidomymi.

Absolwentka Podyplomowych Studiów Polskiego Języka Migowego (PJM) na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonatka języka migowego, tańca towarzyskiego, teatru oraz zwierząt – a zwłaszcza jej Shih-tzu.

Kocha wszystko co włoskie – począwszy od jedzenia a skończywszy na kinie. Nauczycielka języka migowego i zafiksowana administratorka biura – żaden dokument przed nią nie ucieknie 😉

W Fundacja działają również wolontariusze zawsze gotowi do pomocy

Ania

Wolontariusz Anna

Dorota

Wolontariusz Dorota

Monika

Wolontariusz Monika

Aleksander

Wolontariusz Aleksander